Elektronická čítacia lupa VOCATEX PLUS 22″ so slov. hlasovým výstupom (stolová)

4100,00  vrátane DPH

Stolová lupa so slovenským hlasovým výstupom od spoločnosti KOBA Vision.

Dostupné na objednávku

Popis

Základom je pohyblivý čítací stolík, nad ktorým je umiestnená snímacia kamera. Priestor medzi stolíkom a kamerou umožňuje okrem čítania aj písanie, kreslenie, lúštenie krížoviek alebo vykonávanie drobných prác. Vocatex+ lupa je určená hlavne na čítanie textov pre ťažko slabozrakých. Umožňuje zobrazenie máp, obrázkov a nákresov, ako aj písanie a vykonávanie rôznych pracovných činností, ktoré vyžadujú väčšie zväčšenie.

Čítaný text sa umiestni na plochu krížového stolíka pod pevne umiestnenou kamerou. Pri čítaní sa posúva celý stolík. Lupa má vlastné osvetlenie. Zväčšenie je plynule nastaviteľné v rozsahu od 2,3 – 90 x. Zväčšený text alebo obrázok sa zobrazuje na 26“ LCD monitore (podľa vlastného výberu). Je prepojený s lupou cez HDMI kábel. Ovládací panel je súčasťou stolíka, takže ruky nie je potrebné pri čítaní prakticky premiestňovať.

Lupa má automatické zaostrovanie, jas, kontrast a zväčšenie sa ovládajú elektronicky – stlačením príslušného tlačidla na ovládacom paneli. Predlohu si umiestnite na pohyblivý stolík, nastavíte potrebné zväčšenie a požadovaný režim prezerania – kontrastný čítací režim v pozitíve alebo negatíve, alebo fotorežim na prezeranie obrázkov – plne farebný.
Ďalšie funkcie, ako napríklad ukazovadlo, umelé zafarbenie (až 28 farebných režimov), vodiace riadky a čítacie okno.

Hlasom je možné si nechať text prečítať pomocou syntetickej reči. Reč je možné nastaviť v rôznych jazykoch.