Čítacie zariadenie Envision Glasses

3300,00  vrátane DPH

Envision Glasses využívajú umelú inteligenciu na prevod informácií do hlasovej podoby.

Popis

Čítacie zariadenie Envision Glasses využíva umelú inteligenciu na prevod informácií do hlasovej podoby. Nevidiaci a slabozrakí používatelia tak môžu lepšie pracovať s dokumentmi doma aj v práci, prezerať si štítky pri nakupovaní, rozpoznávať tváre, nájsť doma svoje osobné veci, používať verejnú dopravu, uskutočňovať video hovory a mnoho ďalšieho.

Envision glasses sú produktom spoločnosti Envision Technologies BV.

Vlastnosti:

  • Okamžité skenovanie a čítanie textu, hromadné skenovanie.
  • Popis scény, rozpoznávanie farieb, čiarových kódov a bankoviek.
  • Identifikovanie osôb a vybraných predmetov.
  • Preskúmanie okolia.
  • Videohovor s asistentom na diaľku pre rýchlu pomoc.
  • Prepojenie s mobilnou aplikáciou Envision a jej bezplatné používanie.
  • Možnosť zabrúsenia vlastných skiel do okuliarovej obruby.
  • Bluetooth pre pripojenie slúchadiel alebo reproduktora.

Okamžité čítanie textu

Čítanie krátkych úsekov textu ako nápisy, orientačné tabule, obálky kníh a pod.

Skenovanie textu

Čítanie dlhších a zložitejších textov, dokumentov, listov, jedálnych lístkov a pod. Text je možné exportovať do aplikácie Envision v telefóne pre neskoršie čítanie alebo skopírovať do iných médií.

Hromadné skenovanie

Umožňuje čítať viac stránok textu naraz napr. kníh a časopisov. Text je možné ľahko čítať a prechádzať ním alebo exportovať do aplikácie telefónu.

Videohovory

Užívatelia môžu priamo z okuliarov uskutočniť videohovory. V prípade potreby môžu tiež požiadať o pomoc. Volaná osoba ihneď vidí všetko z pohľadu volajúceho a môže mu na diaľku pomôcť. Príbuzní či asistenti môžu videohovor prijať prostredníctvom bezplatnej aplikácie Envision Ally podobne ako napr. WhatsApp.

Popis scény

Získate jednoduchý popis miesta, kde sa nachádzate. Okuliare vytvoria snímku a popíšu ju. Popisy sú iba orientačné ale úplne postačujú na pochopenie situácie.

Rozpoznávanie farieb

Okuliare Envision jednoducho vyslovia farbu toho, čo sa nachádza uprostred záberu fotoaparátu. Funkcia je ideálna pre výber správneho oblečenia alebo triedenia bielizne.

Rozpoznávanie bankoviek

Umožňuje rozpoznať bankovky, ktoré držíte v ruke, a okamžite nahlas vysloví ich hodnotu. V predvolenom nastavení je vybraná mena vášho regiónu. Užívatelia si môžu vybrať z viac ako 100 rôznych mien. Užitočné na cestách a pri nakupovaní.

Nájdi osobu

Umožňuje zistiť, či sa v okolí nachádzajú ľudia, rozpoznávať priateľov, kolegov a rodinu. V zábere kamery okuliare skenujú všetky tváre a pri ich nájdení vydajú zvukový signál. Ak rozpoznajú uloženú tvár, vyslovia meno príslušnej osoby. Tváre je potrebné najprv uložiť pomocou funkcie Teach Faces v aplikácii Envision. Táto funkcia nefunguje vo verejnom priestore.

Nájdi objekt

Umožňuje používateľovi vyhľadávať konkrétne objekty v jeho okolí. Okuliare vydajú zvukový signál, keď sa hľadaný predmet ocitne v zábere kamery.

Preskúmaj okolie

Táto funkcia je kombináciou funkcií Nájdi osobu a Nájdi objekt a popisuje všetko, čo sa nachádza v zábere kamery. To je užitočné pri preskúmavaní okolia.