Stlačte "Enter" a prejdite na obsah

Dôležité upozornenie pre požívateľov programu MAGic 14

Vážený používatelia programu 14.

Aktualizácia Windows 10 Fall Creators Update je ďalšia hlavná aktualizácia systému Microsoft Windows 10 a jej distribúcia sa začala 17. októbra 2017 cez Windows update. Počas testovania tejto aktualizácie s programom MAGIc sa vyskytol problém s nemožnosťou vypnúť počítač pokiaľ je zapnutý program MAGic. Tieto problémy budú odstránené v novej aktualizácii programu MAGic 14 , ktorá bude uvoľnená v priebehu Decembra 2017 až Januára. V prípade ak máte nainštalovanú túto aktualizáciu kratšie ako mesiac, odinštalujte ju. Odinštaláciu vykonáte cez ponuku Štart-Nastavenia- Aktualizácia a zabezpečenie  – Obnovenie – Vrátiť predchádzajúcu verziu systému.

 

 

Upozornenie k aktualizácii prehliadača Mozilla Firefox

Dňa 14. novembra 2017 výde nová verzia programu Mozilla Firefox vo verzii 57 s názvom Firefox Quantum.

V tejto verzii bol úplne prepracovaný prístup k technológiám prístupnosti. FreedomScientific upozorňuje, že Quantum je kompatibilný len s najnovšou verziou programov JAWS18, JAWS 2018, MAGic 14 a ZoomText 11. Všetky staršie verzie zväčšovacích programov a čítačov obrazovky nebudú s Quantum spolupracovať.

Pre používateľov najnovších verzii týchto programov je tu ale upozornenie, že ani im sa  neodporúča prechod na Firefox Quantum. Odozva čítača obrazovky sa kvôli zmenám v architektúre prehliadača veľmi spomalí. Problém sa týka aj čítača NVDA a ostatných programov pre zväčšenie a čítanie obrazovky.

Freedom Scientific doporučuje nainstalovat Firefox 52 ESR (ESR znamená Extended Support Release – verzia s dlhodobou podporou). Táto verzia sa nebude ani po vydaní Firefoxu Quantum automaticky aktualizovať a Firefox ostane aj naďalej v danej verzii.  Bude sťahovať len bezpečnostné aktualizácie, ktoré bude Mozilla vydávať do druhého štvrťroku 2018. Freedom Scientific dúfa, že spoločne s Mozilla sa im podarí do tejto doby problém s Firefox Quantum vyriešiť.

 

späť