Stlačte "Enter" a prejdite na obsah

Digitálny záznamník Eltrinex V12PRO

Eltrinex V12PRO

Digitálny diktafón so špičkovou kvalitou záznamu a nadštandardnou výbavou. Pamäť 12 GB pre záznam v kvalite až 48kHz, 24bit Stereo Linear PCM (prevyšuje štandard Audio CD). Max. dľžka záznamu: 6993 hodín. Všesmerové mikrofóny s možnosťou konfigurácie. Grafický podsvietený displej + hlasový sprievodca (v češtine). Široká škála funkcií, obnovenie zmazaného záznamu atď.

  •    Pamäť 12 GB, záznam v 48kHz, 16bit Stereo
  •    Vysoko kvalitné mikrofóny s voľbou smerovosti
  •    Menu prístroja a hlasový sprievodca v češtine
  •    Edícia záznamu (strih) + automatické delenie
  •    Indexácie v zázname, utajovaný záznam
  •    Ochrana záznamov pred zmazaním
  •    Nastaviteľná rýchlosť prehrávania
  •    Výdrž batérií až 47h.

Eltrinex V12Pro patrí k najvyššej triede v segmente digitálnych diktafónov. Hlavný dôraz je kladený na precíznu kvalitu záznamu, ktorá je zaistená využitím kvalitných mikrofónov (s veľmi nízkou hladinou šumu), umiestnených smerovo na zachytenie priestoru s reálnym stereo efektom. Vyniká tiež jednoduchou a rýchlou obsluhou, ktorá je zaistená kompletnou lokalizáciou (menu v českom jazyku) a hlasovým inštruktážnym sprievodcom pre začiatočníkov, prípadne nevidomých užívateľov.

Pamäť 12 GB pre dlhý záznam

Nadštandardná kapacita pamäte zaisťuje dostatok priestoru pre uloženie záznamov aj v najvyššej dostupnej kvalite (bez nutnosti stratovej kompresie). Veľkosť pamäte je možné ďalej rozšíriť využitím MicroSD karty. Dĺžka záznamu je podporená tiež dlhou výdržou batérie – až 47 hodín prevádzky (merané v móde SLP).

Záznam 48kHz, 24bit, stereo

Na zachovanie vysokej kvality zvuku je diktafón V12Pro schopný ukladať záznam so vzorkovaním až 48kHz, 24bit v dvoch kanáloch (stereo). Parametricky tak prevyšuje i štandard Audio CD, ktoré ponúka iba 44.1kHz, 16bit, stereo. Dojem z nahrávky sa preto ešte viac blíži reálnemu posluchu živej produkcie. Okrem integrovaných mikrofónov je k dispozícii tiež záznam z externého zdroja s pomocou line-in vstupu. Na vyladenie kvality nahrávky je možné nastaviť tiež citlivosť mikrofónu (na troch úrovniach) a voliť medzi módom pre meeting (priestorový záznam) a interview (smerový záznam).

Automatické vyváženie dynamiky

Záznamový mechanismus dokáže intuitívne vyvážiť silu vstupného signálu tak, aby nedošlo k prebudeniu alebo naopak nepočuteľnosti slabších zdrojov zvuku. Diktafón preto umožňuje zaznamenať napríklad aj meeting vo veľkej miestnosti, bez toho aby došlo k poznateľnej disproporcii v hlasitosti jednotlivých účastníkov. Bez problémov tiež zaistí záznam veľmi hlasitých situácií (rockové koncerty, hudobná skúšobňa atď.) bez akéhokoľvek poznateľného skreslenia.

Lokalizácia, hlasový sprievodca

Veľmi jednoduchá obsluha bez nutnosti študovania manuálu je zaistená plnou lokalizáciou menu prístroja (v českom jazyku) a doplnená hlasovým sprievodcom (tiež v čestine) s vysvetlením jednotlivých položiek menu.

Aktivácia jedným tlačidlom

Vďaka vlastnosti označovanej ako One-touch-recording (tzn. záznam jedným tlačidlom) je možné prístroj okamžite aktivovať do režimu nahrávania – a to aj za predpokladu, že je v danú chvíľu vypnutý. Táto vlastnosť získava vysokú úžitkovú hodnotu najmä pri nutnosti rýchleho vykonania záznamu v hektických situáciách.

Strih a editácia

Záznamy je možné spracovať priamo v diktafóne, bez využitia PC. Okrem funkcie strihu (rozdelenie záznamu na viac častí), je možné tiež záznamy nadväzovať (predĺženie nahrávky o nový záznam), prípadne prepisovať časti záznamov.

Automatické delenie

Na jednoduchšiu orientáciu v dlhších záznamoch je možné využiť funkciu automatického delenia po uplynutí stanoveného intervalu. Väčšie množstvo menších súborov zaisťuje okrem lepšej prehľadnosti a orientácie tiež vyššiu bezpečnosť (priebežné ukladanie).

Ochrana pred zmazaním a obnovenie súborov

Pri dôležitých nahrávkach je možné nastaviť ochranný režim a tak predísť ich nechcenému vymazaniu. Pokiaľ funkcia nie je využitá a záznam je omylom vymazaný, je možné ho s využitím k tomu určenej funkcie spätne obnoviť. Diktafón tiež disponuje bezpečnostnou ochranou vo forme automatického uloženia nahrávky tesne predtým, než dôjde k úplnému vybitiu batérie.

Časovač (timer)

Na vytvorenie záznamu aj v neprítomnosti obsluhy slúži funkcia časovača s nastaviteľným časom pre spustenie záznamu a jeho dĺžku.

Skrytý záznam

Pri aktivácii funkcie utajeného záznamu diktafón nejaví pri nahrávaní žiadne známky činnosti a záznam je ukladaný do špeciálneho skrytého priečinku, ktorý je naviac chránený pred zmazaním.

Odposluch v slúchadlách

Prebiehajúci záznam či len aktuálny zvukový priestor okolo diktafónu je možné v reálnom čase odpočúvať v slúchadlách. Funkcia je užitočná najmä kvôli lepšiemu prehľadu užívateľa pri uskutočňovaní záznamu (okamžitá predstava o kvalite, stave a hlasitosti záznamu).

Hlasom riadený záznam

Funkcia automatickej aktivácie hlasom slúži najmä na úsporu miesta v pamäti a na vytvorenie kompaktnejšieho záznamu pri dlhších konferenciách a meetingoch s častými prestávkami. V prípade, že v priestore nie je zachytený žiadny zvukový zdroj, prepne sa diktafón do režimu StandBy a záznam je prerušený. Akonáhle je zdroj zvuku zachytený (napr. rečník prehovorí), aktivuje sa automaticky záznam.

Frekvenčné filtre

Na záznam je možné aplikovať frekvenčné filtre na dodatočnú úpravu zvuku. K dispozícii je filter LCF (zrezanie nízkych frekvencií) a VOC (hlasový filter).

Voľba rýchlosti prehrávania

Prehrávať záznamy je možné okrem štandardnej rýchlosti tiež zrýchlene a spomalene. Najmä spomalené prehrávanie je vhodné napríklad na prepis nahrávky do tlačenej formy.

Dlhý záznam s napájaním z USB

Na veľmi dlhé záznamy je možné diktafón okrem batérii napájať tiež priamo z USB. Predíde sa tak riziku vybitia batérie v priebehu zaznamenávanej akcie.

Štandardné funkcie

Nechýbajú samozrejme ani bežne dostupné funkcie ako opakované prehrávanie (i sekvenčné, teda opakovanie vymedzeného bloku v zázname), náhodné prehrávanie, nastavenie ekvalizérov atď.

Indexácia

Do záznamov je možné vkladať vlastné indexy (záložky) a to buď priamo počas nahrávania alebo dodatočne počas spätného posluchu. Vďaka tejto funkcii sa dajú ľahko označiť dôležité miesta na ich následné jednoduché dohľadanie.

Alarm

Časované upozornenie v stanovený čas. Upozornenie sa dá voliť medzi prehrávaním MP3, nahrávky alebo ľubovoľnej stanice FM rádia.

FM Rádio

Diktafón disponuje integrovaným FM rádiom s možnosťou automatického ladenia, počúvania a vykonávania záznamov. Rádio sa tiež dá využiť ako zdroj zvuku pre funkciu alarm.

Praktické využitie

Pre pohodlné využitie v teréne je na spodnej časti diktafónu objímka na upevnenie na statív – dajú sa tak čiastočne eliminovať mikrootrasy v záznamovej lokalite, prípadne presnejšie nastaviť smerovanie mikrofónu. Využitie statívu je vhodné tiež pri záznamoch v prírode, kde zamedzí kontaktu diktafónu so zemou a predíde tak jeho znečisteniu. Súčasťou výbavy sú okrem iného ochranné molitanové návleky na mikrofóny, slúžiace na elimináciu ruchov pri zázname v silnom vetre.

Súčasti balenia

Diktafón V12Pro, molitanové návleky na mikrofóny, slúchadlá, USB kábel, line-in kábel, 2x AAA batérie, manuál

Technické parametre:

Display   grafický, podsvícený, 1.4″
Formát záznamu   MP3, WAV (4 kbps/5 kHz ~ 2304kbps / 48.1 kHz)
Podporované formáty   MPEG 1/2/2.5 LAYER3/WMA/Linear PCM
Přehrávání hudby   MP3 (8-320 kbps), WMA (23-192) bez DRM
Paměť   12 GB (8 GB int. + 4 GB SD)
Mikrofon   stereo
Zkreslení   0.4%±0.2
Frekvenční rozsah   20Hz ~ 25KHz (-6dB)
Výstup na sluchátka   jack 3,5 mm, 5.5mW
Výstup na reproduktor   300mW
FM rádio   EU: 87.5 ~ 108MHz,
USB   2
Paměťová karta   microSD (max. 32GB)
Délka přehrávání   max. 47 h (mod SLP)
Napájení (baterie)   2 x AAA 1,5V (alkalické / RAM / NiMH)
Napájení USB   DC 5V/ 500 mA
Provozní teplota   5°~45°
Provozní vlhkost   10% – 90%
Rozměry (mm)   34,8 × 17,4 × 98
Hmotnost (g)   43
Podporované OS   Windows ME , Windows 2000 , Windows XP, Windows VISTA, Windows 7, Mac OS X, Linux


späť