Stlačte "Enter" a prejdite na obsah

Corvus RG160

Čo z toho, že moderné smartfóny v sebe ukrývajú mnoho nadupaných funkcií? Vedia byť všestrannými pomocníkmi nevidiacich i slabozrakých, no je stále mnoho používateľov, ktorým ovládanie prostredníctvom dotyku na obrazovke inteligentného telefónu nevyhovuje. My vieme, že naši používatelia dokážu neuveriteľné veci, no chápeme, že tento spôsob ovládania môže byť pre mnohých z nás neprekonateľnou prekážkou.

Odolný inteligentný telefón s klasickou klávesnicou a jednoduchým ovládaním, ktorý vám zmení život viac ako čakáte.

1. 2. 3. 4. 5. 6.
Odolný s klasickou klávesnicou Vynikajúci aj pre úplných začiatočníkov >30 aplikácií v luxusnom Corvus Prostredí Takmer 200 000 kníh z 5 knižníc vaša poloha, vyhľadávanie predmetov Možnosť využívania Google Play

Predstavujeme vám jednoduchý, no odolný smartfón, ktorý v sebe skrýva výhody moderných inteligentných telefónov, no zároveň poskytuje istotu v podobe ovládania prostredníctvom klasickej dobre hmatateľnej klávesnice v spojení s obľúbeným prostredím setu aplikácií Corvus. 

Čo na Corvus RG160 oceňujú tí, čo ho už vyskúšali

 1.  prináša jednoduché ovládanie so zachovaním vysokej efektivity práce
 2.  odolný telefón, ktorý padne dobre do ruky a na viac s klasickou klávesnicou
 3. hýčka začiatočníkov, no neobmedzuje v raste – ak nestačí viac ako 30 zabudovaných aplikácií, cez Google PLAY doinštalujete a ľahko používate mnoho ďalších aplikácií tretích strán
 4.  dômyselné a prepracované funkcie Corvusu robia z telefónu všestranného užitočného pomocníka, no každý ich využije len toľko, koľko potrebuje 
 5.  Corvus myslí aj na slabozrakých – vďaka vysokému kontrastu, veľkým ikonám, textu, ktorý si drží veľkosť, akú mu nastavíte si ho zamilujú aj používatelia so zbytkami zraku, ktorí nechcú presídliť na dotykové telefóny s veľkými displejmi

Inteligentný telefón Corvus RG160 je veľmi príjemný pomocník nie len na telefonovanie s klasickou dobre hmatateľnou klávesnicou, ktorý plne ovládnete bez nutnosti používania dotykových gest na obrazovke. A čo je na ňom najlepšie, používateľom poskytuje aj istotu v podobe vyššej odolnosti voči prachu, vode i pádu z výšky, a to vďaka svojej ochrane  IP68. Na vzdory tomu je však nečakane ľahký a výborne padne do ruky.

Zavolajte svojich blízkych vytočením jedinej číslice priamo z hlavnej obrazovky. Alebo využite jednoduchú skratku, pričom spustite ktorúkoľvek z obľúbených aplikácií.

Corvus RG160 však myslí i na vašu bezpečnosť a súkromie. Napríklad vám poradí kde sa nachádzate, ak sa stratíte, svoju polohu môžete ľahko odoslať vašim blízkym. Neželaným čumilom prejdete cez rozum s funkciou zatienenia obrazovky. Už nik vám nebude pozerať cez rameno na displej telefónu.

V každodennom praktickom živote sa vám určite hodí funkcia vyhľadávania predmetov, ktorú Corvus RG160 podporuje. Na ľubovoľný predmet umiestnite malý prívesok BeeNode (potrebné je ho zvlášť dokúpiť), ktorý dokážete z vášho smartfónu ľahko „prezvoniť“. Podľa zvuku potom zapatrošenú peňaženku, či kľúče poľahky nájdete. Podobne nájdete aj telefón, ak ho prezvoníte zo zázračného prívesku.

Alebo si po nákupe plechovku so zaváraninou označíte nalepením drobnej nálepky a Corvus naučíte, aká potravina sa v obale nachádza. Neskôr, keď plechovku vyberiete z množstva iných tvarovo rovnakých, len nasnímate nalepenú značku a hneď viete čo jete J Navyše značky si nemusíte kupovať. Sami si ich poľahky vytlačíte na domácej tlačiarni.

No a v Corvuse RG160 nechýba ani najobľúbenejšia funkcia – Sťahovanie kníh. Nie z jednej, ale hneď z piatich digitálnych knižníc pre nevidiacich môžete sťahovať knihy a časopisy v textovom, či audio formáte priamo do vášho mobilu. A hneď si stiahnuté dokumenty  aj vypočujete v prepracovanom prehrávači.

Najdôležitejšie vlastnosti:

 1.  Odolný telefón s certifikátom IP68 (odolný voči prachu, vode v hĺbke 1,5m po dobu 30 min., či pádu z výšky 1,5 m), no napriek tomu ľahký a dobre uchopiteľný.
 2. Klasická hmatateľná klávesnica 3×4 s prídavnými tlačidlami, ktoré ešte zvýšia vaše pohodlie pri jeho ovládaní, no napr. texty môžete telefónu i nadiktovať.
 3.  Viac ako 30 aplikácií zabalených do luxusného – jednoducho ovládateľného, vysoko efektívneho a intuitívneho Corvus Prostredia. Vďaka tomu sa nemusíte učiť ovládanie každej z aplikácií zvlášť, pretože ak ovládnete jednu, ovládnete prakticky všetky. Samozrejme je však len na vás, ktoré z nich sa rozhodnete používať.
 4. Veľa praktických funkcií ako poznámky, diktafón, prehrávač hudby, kalkulačka, kalendár i správca súborov a mnoho ďalších.
 5. Takmer 200 000 kníh (najmä v českom, slovenskom, ale aj anglickom, či nemeckom jazyku) ponúkajú prostredníctvom Corvusu digitálne knižnice pre nevidiacich svojim čitateľom. Stačí sa len prihlásiť, vyhľadať, stiahnuť a vypočuť. Jednoduchšie to už naozaj nejde.
 6. Súčasťou je najvyššia licencia Corvusu (Corvus Effective) viazaná na IMEI telefónu, no telefón je s predinštalovaným aplikačným setom Corvus možné zakúpiť aj bez aktivácie v prípade, že jeho licenciu už vlastníte.
 7. Nové funkcie v Corvuse postupne pribúdajú a vy o ne neprídete vďaka doživotným aktualizáciám, ktoré však máte vždy pod kontrolou.
 8. Telefón umožňuje aj inštaláciu aplikácií tretích strán z Google Play, pričom ich nepreberné možnosti vám budú ľahko prístupné vďaka Corvus Čítaču.

Pre koho je Corvus RG160 určený

Corvus RG160 je vhodný pre nevidiacich a slabozrakých používateľov, ktorí sa dodnes vyhýbali smartfónom z obavy pred ich dotykovou obrazovkou a zložitým ovládaním. Ak ste z inteligentných telefónov mali doteraz podobné pocity, Corvus RG160 môže byť pre vás vynikajúcou cestou k výhodám, ktoré smartfóny nevidiacim a slabozrakým ponúkajú.

Svoj smartfón tak vďaka klasickej hmatateľnej klávesnici môžete mať konečne pevne v rukách

Veríme, že budete prekvapený, ako vám môže takéto zariadenie zlepšiť váš každodenný život.

Samozrejme je veľa používateľov, ktorí dnes preferujú výkonné, parametrami „nadupané“ telefóny s najnovším operačným systémom, kopou senzorov, výborným foťákom, či veľkou pamäťou a hlavne, ktorí sa tzv. „dotykáčom“ nevyhýbajú. Im určite i naďalej odporúčame zvážiť nákup setu aplikácií Corvus Effective PLUS, ktorý môžu využiť vo svojom vysnívanom mobile.